معرفی بهترین سایتهای خبری بلاکچین (قسمت اول)

معرفی بهترین سایتهای خبری بلاکچین (قسمت اول)
1399/01/20
| 348
بهترین روش برای پیشرفت در هر حوزه داشتن اطلاعات جدید و به روز و مطالعه آخرین اخبار در آن حوزه میباشد. فن آوری بلاک چین از این قائده مستثنی نیست و برای شناخت و درک بهتر آن بهتر است که به تمام نظرات ارائه شده در این مقوله توجه داشته باشید.
دنیای تکنولوژی بلاک چین بسیار گسترده تر از آن هست که فقط بتوان به اخبار یک منبع اکتفا کرد. بنابراین توصیه ما این است که اخبار این حوزه را از چندین منبع معتبر رصد کنید تا به شناخت بهتری دست پیدا کنید.
ما در دو بخش سعی میکنیم تعدادی از بهترین سایتها و منابع خبری ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین را به شما معرفی کنیم که از طریق آنها به اطلاعات به روز و خوبی دسترسی داشته باشید.


Coindesk
 یکی از سایتهای خبری دائمی ارزهای دیجیتالی است که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شده است. در حال حاضر این سایت به علت تعداد بالای بازدیدکنندگان بزرگترین سایت خبری ارزهای دیجیتالی محسوب می‌شود. هر ماه بیش از ۱۰ میلیون کاربر و به طور متوسط حدود ۵ بار در ماه از این سایت بازدید می‌کنند.
Coindesk یک  از شاخه های شرکت (Digital Currency Group (DCG است که در پروژه های گوناگونی در حوزه بلاک چین سرمایه گذاری کرده است. با این حال، "کوین دسک" تلاش می‌کند محتوای خود را از منافع مالی شرکت مادر جدا نگه داشته و با توجه به سیاست گذاری های متفاوت برای جلوگیری کارمندان از آگاه شدن از جرئیات پرتفولیو مدیریتی شرکت DCG، در دفاتر مجزایی مشغول به فعالیت است. این سایت یک سایت خبری بسیار جامعی است. موضوعات متنوعی را از آخرین اخبار، سرمایه گذاری های ICO، روند بازار و اطلاعات آموزشی برای کمک به مردم در جهت سرعت بخشیدن به پیشرفت دنیای ارزهای دیجیتالی پوشش می‌دهد. مقالات این سایت در محدوده ۱۰۰۰ کلمه و یا بیشتر هستند، بنابراین موضوعات با جزئیات کافی پوشش داده می‌شوند.


CoinTelegraph
با تلفیق مقالات با تصاویر کارتونی و همچنین مقالات خلاصه و کوتاه، این سایت چهره ای دوستانه و فضایی صمیمانه تر برای کاربران خود نسبت با دیگر خبرگزاری های حوزه ارزهای دیجیتالی ایجاد می‌کند. حجم مقالات سایت کوین تلگراف ۵۰۰ کلمه ای بوده اما برخلاف کوتاهی مقالات، نکات اساسی مورد توجه قرار می‌گیرد. مقالات به طور مساوی بین اخبار عمومی و گزارش های مربوط به وضعیت کلی بازار و همچنین توکن های گوناگون تقسیم می‌شوند. با توجه به دربرگرفتن اطلاعات مربوط به تقریبا تمامی توکنهای موجود، این سایت برای آن دسته از کاربرانی که دارای توکن های متنوع هستند بسیار کارآمد بوده و از طریق این سایت به آسانی می‌توانند اطلاعات جامعی را دریافت کنند.

Bitcoin.com
بخش اخبار Bitcoin.com دارای آخرین اخبار و مقالاتی با جدیدترن و بالاترین میزان محتوا است. بخش خبری تنها یکی از بخشهای مختلف این سایت است که  خدماتی مختلفی در رابطه با بیت کوین از جمله داد و ستد، کیف پول، استخراج و… ارائه می‌دهد. با توجه به محتوای مقالات، این سایت به طور آشکار تعصب خود را نسبت به بیت کوین کش نمایان می‌کند. اخبار این سایت بیشتر بر روی مسائل مربوط به بیت کوین، بیت کوین کش و پروژه های ارزهای دیجیتالی متمرکز بوده و کمتر در مورد فرصتهای سرمایه گذاری اطلاعاتی ارائه می‌دهد. اگر بیشتر خواستار کسب اطلاع از رشد و توسعه ارزهای دیجیتالی در سطح جهانی بوده و علاقه‌ی کمتری به ICO ها و استارتاپ های بلاک چین دارید، این سایت می‌تواند گرینه مناسبی برای شما باشد.


Cryptovest
Cryptovest خود را به عنوان مکانی برای کسب اطلاعات مورد نیاز شما در رابطه با ICO ها و پروژه های جدید بلاک چین معرفی می‌کند. صفحه اول و اصلی سایت " کریپتو وست " به لیست ICO ها و اطلاعات مربوط به قیمت و فروش توکن ها اختصاص دارد. آنها مشاوره خاصی درباره این نکته که شما دقیقا باید و یا نباید بر روی چه ICO هایی سرمایه گذاری کنید، ارائه نمی‌دهد. اما آنها برای شما آن دسته از ICO هایی که مشکوک بوده را فهرست کرده تا شما آنها را از اهداف سرمایه گذاری خود حذف کنید. آنها همچنین اخبار و نظرات متنوعی را که انحصارا به پیشرفتهای بلاک چین مربوط می‌شود ارائه می‌دهند. آنها همچنین فهرستی از افراد، شرکت ها و رویدادها را برای افرادی که ممکن است بخواهند به طور مستقیم با پروژه های مورد علاقه خود ارتباط پیدا کنند، ارائه می‌دهد.


CCN
این سایت ابتدا در سال ۲۰۱۳ با نام Cryptonews.com آغاز به کار کرد و سپس نام خود را به CCN تغییر داد. لازم به ذکر است که این سایت یکی از قدیمی ترین و مستحکم ترین سایتهای خبری به حساب می آید. این سایت ماهانه ۱۲ میلیون بازدید کننده دارد.
CCN سایت همکار و مرتبط Hacked.com است که این سایت نیز همچنین اخبار و نظرهای گوناگون را ارائه می‌دهد. تفاوت این دو در این نکته است که Hacked.com یک سایت پولی بوده و تنها در ازای پرداخت مبلغی محتواهای منحصر به فرد خود را به کاربران نمایش می‌دهد. اما سایت CCN تمامی خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
از همان ابتدا، تحت نام قبلی خود، CCN بر روی اخبار مربوط به بیت کوین متمرکز شد، زیرا بیت کوین اساسا تنها ارز دیجیتالی مهم در آن زمان محسوب می‌شد. این تمایل به تمرکز بر بیت کوین هنوز هم وجود دارد، هر چند که این سایت دیگر ارزهای دیجیتالی را نیز مورد پوشش خود قرار می‌دهد. اطلاعات این سایت شامل نمودارهای دستی و لیست شرایط فعلی بازار، مانند بازار سرمایه گذاری توکن، نرخ صرافی ها و حجم معاملات است.
 
استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن