5 استراتژی برتر برای افزایش سود در معاملات دیجیتال

5 استراتژی برتر برای افزایش سود در معاملات دیجیتال
1399/05/11
| 2226
همچون بسیاری از حوزه ها، افراد زیادی داشتن آشنایی اولیه با اصول کریپتو و سرمایه گذاری، بدنبال کسب سود در معاملات کریپتو هستند. این بدلیل تبلیغات گسترده درمورد ارز دیجیتال است که سبب ایجاد تجارب ناخوشایند برای این افراد در این حوزه می شود. همین امر سبب پرداخت تاوان زیادی در سال 2018 شد. 
اما با داشتن پتانسیل مناسب بازار ارزهای دیجیتال در سال 2020، نمی توان از ادامه فعالیت در این حوزه چشم پوشی کرد. بنابراین، بهترین راه برای کسب حداکثر سود در معاملات ارزهای دیجیتال، توجه به استراتژی های مهم است. در این مقاله، 5 مورد از بهترین استراتژی های برای سودآوری در معاملات دیجیتال را بررسی می کنیم. 

5 استراتژی موفقیت در معاملات ارز دیجیتال

به منظور موفقیت در معاملات ارزهای دیجیتال، نکات مهمی وجود دارد که در اینجا در قالب 5 استراتژی مطرح می شود. با دانستن این استراتژی ها و عمل به آنها می توانید سود زیادی را در معاملات ارز دیجیتال بدست آورید.
 

تحقیق و بررسی

بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین، بازاری پر نوسان است. در این بازار باید به غرایز خود اطمینان داشته باشید. برای تقویت غرایز و کسب سود از ارزهای دیجیتال در معاملات که انجام می دهید، باید آموزش ببینید. 
یکی از مهمترین آموزش هایی که توصیه می شود، آموزش و تعلیم تحلیل تکنیکال است. با کمک این تحلیل می توانید قیمت ارزهای دیجیتال هدف خود را پیش بینی کنید. 
همچنین باید زمان کافی برای مطالعه اطلاعات موجود درمورد ارز دیجیتال موردنظر خود اختصاص دهید. به منظور استخراج اطلاعات مناسب می توانید به وایت پیپرها (whitepaper) مراجعه کنید. علاوه  براین، می توانید از اطلاعات موجود در شبک های اجتماعی نیز استفاده کنید. 
 

 عمل به توصیه های وارن بافت

شهرت وارن بافت در سرمایه گذاری های موفق اوست. وارن بافت بعنوان بزرگترین سرمایه گذار تاریخ در بازارهای مالی سنتی مشهور است. ثروت وارن بافت بیش از 85 میلیارد دلار است. 
اما وارن بافت، دید بسیار منفی نسبت به بیت کوین و ارزهای دیجیتال دارد. بیت کوین از دید وارن بافت به مرگ موش تشبیه شده است. با این حال، او می گوید وقتی سایرین طمع می کنند شما باید بترسید. اما زمانیکه سایرین می ترسند شما باید طمع کنید. این توصیه ای است که وارن بافت برای سرمایه گذاران بازارهای سنتی بیان نموده است. 
اما می توان این توصیه را برای بازارهای ارز دیجیتال نیز بکار برد. زیرا معمولا بشر درمورد سرمایه گذاری، روانشناسی یکسانی دارد. تفاوتی ندارد که بازار هدف چیست. براین اساس، زمانی که همگان در بازار دیجیتال خرید می کنند، شما باید بترسید. اما زمانی که همه می ترسند و درنتیجه به فروش می پردازند، باید طمع خود را بکار ببرید. رعایت این نکته، تاکنون سبب سودرسانی به بسیاری از افراد در بازار ارزهای دیجیتال شده است. 
 

سرمایه گذاری پولی که قدرت از دست دادن آن را داشته باشید

اصول سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مشابه اصول سرمایه گذاری در سایر بازارهای مالی است. یکی از اصول مهم  و مشهور این است که پولی را برای سرمایه گذاری درنظر بگیرید که از دست دادن آن برای شما قابل تحمل باشد. در این مورد، به نکات زیر دقت کنید:
•    یک سرمایه گذار ارز دیجیتال باید این نکته را همواره به یاد داشته باشد و با خود تکرار کند.
•    باید بدانید که نوسانات زیادی در این بازار وجود دارد. این بازار همواره درحال جریان است و هیچ تعطیلی در آن وجود ندارد. 
•    جریان همیشگی بازار ممکن است نیاز به بررسی دائمی قیمت توسط معامله گر داشته باشد.
•    بررسی دائمی ممکن است سبب خستگی معامله گر شده و او را متضرر کند.
•    اینگونه سرمایه گذاری سبب می شود ریسکی برای زندگی عادی شما ایجاد نشود. 
•    یکی از راه حل ها نیز اختصاص دادن بودجه ای بصورت ماهیانه به سرمایه گذاری در بیت کوین و ارز دیجیتال و پایبندی به آن است.
•    بودجه نباید فشاری برای زندگی شما ایجاد کند. 
 

همواره اولویت را بر بیت کوین بگذارید

بیت کوین، رقبای زیادی در میان سایر ارزهای دیجیتال دارد. اما همچنان توانسته جایگاه بالاتری نسبت به سایرین حفظ کند. درمقایسه بیت کوین و سایر ارزها، باید حقایق زیر را درنظر داشته باشید:
•    ارزهایی همچون اتریوم، بیت کوین کش و سایر ارزها، درحال رقابت تنگاتنگ و کسب جایگاه بیت کوین هستند.
•    اینها رقبای اصلی بیت کوین هستند. 
•    بیت کوین برای حفظ جایگاه خود درحال تکامل و بهبود یافتن است. 
•    بیت کوین دارای حدودا 65 درصد از حجم کل بازار کریپتو است. 
•    بیت کوین را می توان یکی از غیرمتمرکز ترین ارزهای دیجیتال نامید. 
•    این ارز دیجیتال به روش های مناسب، قادر به ترکیب قابلیت سودآوری و امنیت در طولانی مدت است. 
باتوجه به نکات خود، بهتر است به منظور سرمایه گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال، بیت کوین را در اولویت قرار دهید. 
 

تنوع بخشیدن به پورتفولیوی ارز دیجیتال

اولویت قرار دادن بیت کوین به معنای فراموشی و حذف سایر ارزهای خوب بازار نیست. بلکه توصیه می شود که به پورتفولیوی ارزهای دیجیتال خود تنوع ببخشید. می توانید 70 درصد پورتفولیوی خود را متمرکز بر بیت کوین کرده و 30 درصد باقیمانده را برای آلت کوین های رضایت بخش درنظر بگیرید. شما به نسبت ریسک پذیری خود، قادر به تغییر این پورتفولیو هستید. 
برای انجام ریسک بیشتر، می توانید درصد بیشتری از پورتفولیوی خود را برای آلتکوین درنظر بگیرید. به سراغ آلتکپوین هایی بروید که با نشانه گرفتن یک مشکل واقعی، در آینده قادر به افزایش قیمت خود هستند. در این مورد، با توجه به اخبار و وقایع و با ایجاد تغییر در میزان پورتفولیوی خود قادر به افزایش شانس کسب سود خود هستید. 
پس از انجام تمامی مراحل فوق، تمامی مسئولیت معامله ارز دیجیتال به عهده خودتان است. شما با انجام مراحل فوق، هرآنچه تمام تلاش خود را بکار بسته اید. بنابراین، با خیالی آسوده و آرامش خاطر به معامله بپردازید و منتظر نتایج تلاش های خود باشید.
 
استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن