معرفی بهترین کتابهای آموزش تحلیل تکنیکال و ترید در بازار رمزارزها 2020

معرفی بهترین کتابهای آموزش تحلیل تکنیکال و ترید در بازار رمزارزها 2020
1399/08/03
| 3267
آیا بهترین کتاب آموزش تحلیل تکنیکال که در انجام معاملات رمزارزها و بازارهای مالی دیگر میتوانیم از آن ها استفاده کنیم را می شناسید؟ در این مطلب 5 مورد از بهترین کتاب آموزش تحلیل تکنیکال تاریخ را برای شما بررسی کرده ایم تا با مطالعه این  آن ها بتوانید در هر بازار معاملاتی از قبیل بازار فارکس،  بازار بورس اوراق بهادار، بازار سهام و معاملات ارزها و همچنین ارزهای رمزنگاری در ترید روزانه و بلندمدت به موفقیت خوبی دست یابید و سود خوبی از این طریق کسب کنید. 

1) کتاب تکنیک‌ های کندل استیک ژاپنی
این کتاب فوق العاده کاربردی که به وسیله استیو نیسون نوشته شده است را می توان جزو بهترین کتاب آموزش تحلیل تکنیکال در زمینه ترید به روش کندل استیک به حساب آورد، به خاطر این که تمام زیر و بم هایی که یک تریدر به دنبال یادگیری آن است را در بر گرفته است و توضیحات بسیار جامع و مناسبی را ارائه کرده است.
همچنین باید در نظر داشت که کتاب تکنیک های کندل استیک ژاپنی روش کندل استیک ژاپنی را بسیار قابل فهم آموزش داده است. توصیه می کنم که اگر تنها بودجه خرید یک کتاب را دارید، این کتاب ارزشمند که به وسیله استیو نیسون نوشته شده است را خریداری کنید و مطالعه کنید و به هیچ عنوان این کتاب فوق العاده را از دست ندهید.
جالب است بدانید که استیو نیسون فردی است که مبانی تحلیل تکنیکال به روش کندل استیک ژاپنی را همراه خود وارد دنیای غربب کرده است و در واقع وی فردی است که همه ترجمه ‌های خود را از متون اصلی ژاپنی‌ ها انجام داده است و بیشتر آموزش ‌هایی که در اینترنت در مورد کندل استیک ژاپنی وجود دارد، از مطالب این فرد استفاده کرده است. همین طور چنانچه هیچ گونه تجربه‌ ای در زمینه ترید و انجام معاملات در بازارهای مالی مختلف و موازی ندارید، این کتاب با آموزش‌ های ساده و قابل فهمی که دارد، درک کردن این روش را برای شما عزیزان ساده تر از همیشه کرده است و با راهکارهایی که در این کتاب ذکر شده است، مسیر شما را در راستای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ‌ای در بازارهای مالی بسیار هموار تر از گذشته شده است.

محتوای کتاب تکنیک‌ های کندل استیک ژاپنی
مرور کلی و مناسب این کتاب در زمینه فنون معامله یا همان ترید تحلیل تکنیکال که در ژاپن استارت خورده است، بسیار عالی است. این کتاب نحوه به وجود آمدن کندل را به زبان ساده شرح داده است. در حقیقت وقتی که شما از ماهیت و نحوه تشکیل یک کندل اطلاع پیدا کنید، کتاب مثال های گوناگونی را در اختیار شما قرار خواهد که بیانگر تغییر روند بازار است، نام ‌ها، اشکال، روانشناسی و احساسات موجود در پشت هر یک از آن ها و تمام نکات مورد نیاز به منظور توضیح این اشکال را به صورت کامل و با زبانی ساده مورد بررسی قرار گرفته است و این دقیقا همان چیزی است که نشان دهنده ارزشمند بودن این کتاب آموزشی است. بسیاری از کتاب‌ ها و فیلم ‌های آموزشی خلاصه‌ هایی از این کتاب را در اختیار مخاطبان قرار می دهند، از همین روی بسیاری از نکات مهم این کتاب ندید گرفته می شود و به همین خاطر پیشنهاد می کنم کتاب اصلی را خریداری و مطالعه نمایید.
گفتنی است که قسمت نخست کتاب آنقدر اطلاعات مفید در خود جای داده است که سه فصل از کتاب را در بر میگیرد و حائز اهمیت ترین بخش از این کتاب مهیج و جذاب به حساب می آید. زمانی که قسمت نخست کتاب را به صورت کامل خواندید، در واقع در نیمه ‌راه کل کتاب قرار گرفته اید. الگوهای بازگشتی در تحلیل تکنیکال که در قسمت نخست این کتاب دیده می شوند برای استفاده افرادی که در فارکس، بازار سهام و ارزهای رمزنگاری شده به ترید و سرمایه گذاری می پردازند، بسیار حائز اهمیت و حیاتی محسوب می شود.
در ضمن در کتاب تکنیک های کندل استیک ژاپنی، آموزش الگوهای ادامه ‌دهنده در تحلیل تکنیکال نیز به چشم می خورد که به اندازه الگوهای بازگشتی میتواند مفید و مهم باشد، ولی بر خلاف الگوهای بازگشتی، الگوهای ادامه‌ دهنده یک فصل دارد و یادگیری آن به هیچ عنوان سخت نخواهد بود، مگر این که قصد داشته باشید تمام نام‌ ها و الگوها را در یاد نگهدارید که شاید در فضای واقعی بازار خیلی کاربردی به حساب نیایند.
می توان گفت که فصل 5 کتاب به صورت کامل به الگوی دوجی در تحلیل تکنیکال اختصاص داده شده است که تمامی این الگوها تنها به صورت تئوری مورد بحث قرار نگرفته اند و کتاب پر از مثال هایی از سناریوهای واقعی است که در گذشته اتفاق افتاده است و توضیحات کامل به همراه تاریخ و مشخصات دقیق رویداد ها هم عنوان شده است تا به صورت واقعی و روی نمونه های واقعی بحث تئوری تحلیل تکنیکال را آموزش ببینید تا بیشتر در فضای واقعی کاربرد این آموزش را احساس کنید.
نکته انتهایی که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که با آغاز فصل ۹ این کتاب، شما به جایگاهی رسیده اید که با دیدن نمودارها بتوانید آن ها را به روش تحلیل تکنیکال مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و از آنجایی که تجزیه تحلیل کندل‌ ها به تنهایی نمی ‌توانند اهداف بعدی قیمت ‌ها را به شما نمایش دهند، با خواندن سه فصل بعدی کتاب شما توانایی تخمین قیمت را تا حدودی به دست خواهید آورد. ضمنا در این سه فصل مواردی مورد بحث قرار گرفته اند که یک تریدر در بازارهای فارکس، بازار سهام و ارزهای رمزنگاری شده می تواند استفاده بسیار زیادی از آن ها داشته باشد و این نشان دهنده کاربردی بودن موضوعات تئوری این کتاب است.

معایب کتاب نیسون
تلاش کردم به این کتاب نگاهی واقع ‌گرایانه داشته باشم و معایب آن را هم ببینم که بتونیم جمع بندی مناسب در خصوص مطالعه و یا عدم مطالعه این کتاب داشته باشیم. در زمینه ارائه مطالب تخصصی و فنی در زمینه تحلیل تکنیکال و محتوای کتاب هیچ گونه اشکالی دیده نمی شود و کتاب مرجع بسیاری خوبی جهت آموزش تکنیک‌ های معاملاتی شرقی به حساب می آید. شایان ذکر است که این کتاب به زبان فارسی ترجمه شده و چند انتشارات، ترجمه فارسی این کتاب را روانه بازار کرده اند.
در صورتی که قصد مطالعه ترجمه این کتاب را دارید، امکان دارد قیمت بالای آن شما را در مورد خریداری کردن آن مردد کند، ولی روش کندل استیک ژاپنی یکی از بهترین و کارامدترین روش ‌ها در تحلیل تکنیکال به شمار می رود و باید در نظر داشت که آموزش کامل این روش و کسب سود در آینده، هزینه هایی که برای خرید آن پرداخت کرده اید را خیلی زود جبران خواهد کرد و شما می مانید و یک کتاب مرجع و دانسته هایی که میتوانید از آن همواره کسب کنید و سودی که از این طریق به دست آورید.

2) کتاب مسترینگ ترید یکی از بهترین کتاب آموزش تحلیل تکنیکال
در ابتدا بهتر است بدانید که کتاب Mastering The Trade به وسیله جان اف. کارتر نوشته شده است. جالب است بدانید که کتاب مسترینگ ترید دومین کتابی است که در این لیست آمده است و این کتاب آموزش تحلیل تکنیکال را می توان از بهترین کتاب ‌ها در مورد آموزش ترید روزانه به حساب آورد.
در واقع این کتاب ذهنیت شما را راجع به پول و تجارت به صورت کل عوض خواهد کرد و به گفته افرادی، ادعا بر این بود که با خواندن این کتاب تمام سرمایه از دست رفته‌ خود را مجددا زنده کردند و به سرمایه گذاری موفق بدل شدند. نویسنده این کتاب در ایجاد مدل ذهنی موفق برای افرادی که قصد دارند به یک تریدر روزانه باشند آنها را کمک خواهد کرد و تفاوتی ندارد که قصد دارید در کدام بازار معاملاتی از جمله معاملات آتی، کالاها، فارکس و یا حتی معاملات پرسود ارزهای رمزنگاری شده به فعالیت بپردازید.
محتوای کتاب مسترینگ ترید
در خصوص با محتویات این کتاب باید گفت که دو فصل نخست آن به تجزیه و تحلیل عمیق روانشناسی مربوط به ترید به روش تحلیل تکنیکال در بازار های مالی اشاره دارد. در نظر داشته باشید که دیدگاه روانشناسی در معاملات بسیار حائز اهمیت است، به خاطر این که شما باید خودتان را به صورت عینی تحلیل نمایید و چنانچه هر جنبه منفی در خود دید، با تمرین های بسیار آن را به جنبه مثبت خود تبدیل نمایید.
کتاب مسترینگ ترید چشم شما را نسبت به باید و نباید های تحلیل تکنیکال باز می‌ کند، از همین روی است که من آن را به عنوان دومین کتاب موثر در بین کتب آموزش تحلیل تکنیکال آورده ام. کتاب تکنیک ‌های کندل استیک ژاپنی، مباحثی که در این کتاب آمده است را در بر نگرفته است، ضمنا این کتاب مباحث بسیار اساسی را بیان کرده است که با خواندن آن قادر خواهید بود مهارت خود را در انجام معاملات تا حدود زیادی بهبود ببخشید.
گفتنی است که فصل سوم این کتاب در خصوص تنظیمات سخت افزاری و نرم ‌افزاری توضیحاتی ارائه کرده است که مطالعه دقیق و کامل آن را به معامله ‌گران یاد می دهد، ولی بخش حائز اهمیت، فصل چهارم این کتاب است که به صحبت هایی در خصوص سازوکار بازارهای آتی و کالاها و همچنین به اختیار معامله سهام و نحوه ترید به روش تحلیل تکنیکال در این بازارها پرداخته شده است.
در آخرین فصل از بخش نخست این کتاب، همه موارد مهم در مورد بازار سهام تجزیه و تحلیل شده است و همچنین به نحوه پیش بینی روند بازار با استفاده از تحلیل تکنیکال در طول روز نیز اشاره هایی شده  است که موجب شده است این کتاب به یکی از بهترین کتاب ‌ها برای معاملات روزانه و تحلیل تکنیکال بازار بورس به حساب آید و تا این اندازه کاربردی و عملیاتی باشد.
بخش دوم کتاب با بهترین استراتژی ‌های تحلیل تکنیکال در خصوص معاملات روزانه و نوسانگیری معاملات آتی، فارکس و بورس شروع شده است و درباره باز کردن گپ ‌ها توضیحاتی ارائه شده است که در بازار فارکس خیلی به کار شما عزیزان نخواهد آمد، ولی برای معامله گران فارکس بسیار مفید واقع خواهد شد، به خاطر این که بهترین استراتژی ‌ها را برای افرادی که قادر نیستند تمام وقت به معامله بپردازند آموزش می ‌دهد که فارکس و بازار ارزهای دیجیتال شده در این حالت بهترین گزینه برای این افراد به حساب می آیند. 
استراتژی ‌های خروج، استراتژی‌ های ورود به بهترین حالت پیش از حرکت بازار، موج سواری، تکنیک ‌های معامله گران نوسان گیر. در ضمن بهترین استراتژی‌ ها را برای کسانی که اسکلپر تعریف شده ‌اند را نیز تشریح می کند که می تواند برای این دسته از معامله گران بسیار مفید واقع شود.
توضیحات بیشتری نیز میتوان ارائه داد، چرا که قسمت دوم این کتاب به بسیاری از جنبه‌ ها و نکات معامله به روش تحلیل تکنیکال اشاره می کند که ما حتی نمی ‌توانیم تصور کنیم و برای هر معامله ‌گر، در هر بازه زمانی توصیه‌ هایی دارد که میتواند بسیار مفید واقع شود. همچنین بخش سوم این کتاب به حرفه معامله گری اختصاص پیدا کرده است، مبحث بخش سوم به اندازه بخش اول و دوم نیست، ولی به خودی خود بسیار حائز اهمیت و یادگیری آن کمک کننده است و اگر من جان اف کارتر بودم یک کتاب کامل در مورد آن تدوین می کردم، به خاطر این که این قسمت برای موفقیت در ترید و یادگیری تحلیل تکنیکال از نون شب هم واجب تر است! خلاصه بخواهم بگویم باید گفت که این کتاب یکی از بهترین کتاب های آموزش تحلیل تکنیکال محسوب می شود و خواندن آن را به همه معامله گران بازارهای مالی پیشنهاد میکنم.

3) کتاب تجزیه و تحلیل تکنیکال بازارهای مالی جزو بهترین کتاب آموزش تحلیل تکنیکال
کتاب تجزیه و تحلیل تکنیکال بازارهای مالی هم که احتیاجی به معرفی ندارد، همان طور که برخی آن را به عنوان یکی از بهترین کتاب ‌های معاملات آتی به روش تحلیل تکنیکال به حساب می آورند. در حقیقت این کتاب در زمینه تحلیل تکنیکال نوشته شده است و می ‌تواند به سادگی به عنوان یکی از بهترین کتاب ‌های معاملات ارزی، یکی از بهترین کتاب ‌های تجزیه و تحلیل تکنیکال سهام‌ و یا یکی از بهترین کتاب‌ های تجزیه و تحلیل تکنیکال فارکس طبقه بندی گردد.
واقعا جالب است که همه‌ این موارد در یک کتاب جای گرفته است! همان طور که احتمالا میدانید جان جی مورفی نویسنده این کتاب است و همه چیزهایی که برای آموختن روش پرایس اکشن نیازتان می شود را در نمودارها بهتان آموزش می دهد که یادگیری را برای شما خیلی ساده تر کرده است. محتویات این کتاب بدون جا انداختن نکته ‌ای از اندیکاتورها و اسیلاتورهای مورد استفاده در تحلیل تکنیکال ارائه شده است و میتوان گفت که در این زمینه کتاب بسیار کامل و جامعی به شمار می رود.
محتوای کتاب تجزیه و تحلیل تکنیکال بازارهای مالی
بعد از معرفی مختصر، به قسمت های هیجان انگیز این کتاب جامع خواهیم رسید، مانند تئوری داو، ساخت نمودار، مباحثی مثل کندل استیک ‌ها، ریاضیات و مقیاس لگاریتمی، سیر تکاملی نمودارهای میله ‌ای که به لطف کتاب تکنیک ‌های کندل استیک ژاپنی با آن آشنایی کامل را پیدا خواهید کرد. این کتاب برای افرادی که قصد دارند در زمینه معاملات آتی یا فیوچر پیشرفت کنند نیز یکی از بهترین گزینه ها به حساب می آید که میتواند بسیار مفید باشد.
در این کتاب از مباحث مبتدی مثل روند نمودار به مباحث سخت تری در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی توضیحات مفصلی ارائه شده است. این کتاب همچنین موضوعاتی را در بر دارد که به احتمال زیاد متخصصان این حرفه هم درباره آن‌ ها خیلی مباحث زیادی را بیان نکرده اند! کتاب تجزیه و تحلیل تکنیکال بازارهای مالی جان مورفی مبحث الگوهای بازگشتی را هم واکاوی کرده است که اگر کتاب تکنیک‌ های کندل استیک ژاپنی استیو نیسون را مطالعه کرده باشید، این مبحث به هیچ عنوان نمی تواند برای شما سخت یا پیچیده باشد و در این کتاب قادرید نکات جدیدتر و تکمیلی را در این زمین کسب کنید.
در ادامه کتاب به مبحث الگوهای ادامه ‌دهنده خواهیم رسید که همه چیزهایی که شما پیش از این در کتاب استیو نیسون مطالعه کردید است، ولی در این کتاب آنها را با جزئیات بیشتری از دیدگاه دیگری مورد بررسی قرار می دهید که خود خالی از لطف نیست. در ضمن این کتاب نمودارهای بلندمدت را نیز دارد و تا حدودی سعی در تعریف مفاهیم زمان دارد و زمان ورود به بازار را برای سرمایه‌ گذاران و تریدرها را نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
این را در خاطر داشته باشید که چنانچه قصد دارید به یک سرمایه ‌گذار موفق در حوزه بازارهای مالی مختلف تبدیل شوید، شناختن زمان ورود به بازار بسیار حائز اهمیت و لازم خواهد بود. پس از نمودارها، وارد مبحث میانگین متحرک و اسیلاتورها خواهید شد، حتی مواردی که بسیاری از معامله ‌گران دیگر در تریدهای خود از آن ها بهره نمی گیرند، ولی آگاهی از آن ها می تواند کمک کننده باشد و شما را نسبت به تریدرهای دیگر در موقعیت به مراتب بهتری قرار دهد.
کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی مبحث کندل استیک ژاپنی را هم توضیح داده است، ولی تنها 10 صفحه از بیش از 500 صفحه به این موضوع اختصاص داده شده است، لذا نمی توان انتظار زیادی از این بخش کتاب داشته باشید که بتوانید جزئیات و موارد بسیار مهم را در کنار هم دیگر داشته باشید و اگر این کتاب ‌ها را به ترتیب خوانده باشید، قادرید در این مرحله از آنها عبور کنید و به بخش های مهم تر کتاب برسید که توضیحات مفصل و مناسبی ارائه شده است. نظریه امواج الیوت نیز در این کتاب تشریح شده است، ولی خیلی به آن پرداخته نشده است و با خواندن آن چیزی دستگیرتان نخواهد شد، ولی به هیچ عنوان نگران نباشید در ادامه کتابی معرفی خواهم کرد که با خواندن آن امواج الیوت را به بهترین شکل ممکن آموزش ببینید.
در انتهای توضیحات محتوای این کتاب باید گفت که فصل‌ های بعدی در مورد چرخه‌های زمانی، نرم افزار و تاکتیک‌ های مدیریت پول توضیحاتی را ارائه کرده است و پس از خواندن آنها، متوجه خواهید شد که به درک خوبی از روانشناسی بازار و مدیریت پول خود رسیده ‌اید، که همین ‌ها می ‌تواند شما را متمایز از تریدرهای دیگر بازارهای مالی کند. چنانچه قصد دارید بدانید نحوه کار اندیکاتورهایی که در TradingView استفاده می کنید، چگونه است، بهترین کتابی که می توانید مطالعه کنید همین کتاب تجزیه و تحلیل تکنیکال بازارهای مالی جان مورفی خواهد بود.

4) کتاب فراتر از کندل استیک
چنانچه به دنبال کتاب آموزش جامع نوسان ‌گیری یا کتاب‌ های ترید روزانه و یا بهترین کتاب ‌های معاملات فارکس هستید، این کتاب بهترین دوست شما خواهد شد. در حقیقت این دومین کتاب استیو نیسون به حساب می آید که در این پنج کتاب برتر آورده شده و علت قرار گیری آن در جایگاه چهارم این است که می ‌خواهم موضوعات متنوعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که به نحوه مطالب آموزشی تحلیل تکنیکال را دسته بندی شده و کامل با جزئیات پله پله مطالعه کنید و یاد بگیرید.
چنانچه به تکنیک‌ های غربی علاقه ای ندارید، این کتاب می ‌تواند دومین و آخرین کتاب شما به حساب آید که مطالعه می کنید. جالب است بدانید که این کتاب دنباله کتاب تکنیک ‌های کندل استیک ژاپنی است که در آن به جزئیات بیشتری در مورد ترید با استفاده از کندل ‌ها اشاره شده است. ضمنا نیسون در این کتاب به تجزیه و تحلیل دقیق ‌تر کتاب تکنیک‌ه ای کندل استیک ژاپنی که اثر خود است پرداخته است و از همین روی این کتاب، یکی از بهترین کتاب‌های آموزش ترید روزانه در فارکس و سایر بازارهای معاملاتی به شمار می رود.
محتوای کتاب فراتر از کندل استیک
کتاب فراتر از کندل استیک نکات به مراتب بیش تری در مورد آنچه پیش از این در مورد کندل استیک استیو نیسون می ‌دانید، ارائه کرده است. برای مثال این کتاب در خصوص مقاومت‌ ها و حمایت‌ هایی که کندل‌ ها با آن آنها تماس می یابند، توضیحات بیشتری ارائه داده است. همچنین استیو روش ‌های دیگری به منظور کشیدن کندل ‌ها نشان می ‌دهد که میتواند جذاب و کاربردی باشد. در این کتاب، در خصوص رابطه بین سطوح بازگشتی و بدنه کندل‌ ها و همین طور کندل اسپینینگ تاپ نیز با جزئیات کامل آن توضیحات بسیار خوبی در اختیار خوانندگان کتاب قرار گرفته است.
این کتاب همانطور که در کتاب اول مشاهده کردیم، الگوهایی را آموزش داده است ولی یادگیری این الگوها همان چیزی است که بین تریدرهای مختلف تفاوت ها را رقم خواهد زد، همچنین این کتاب با آوردن نمونه‌ های جدیدی از سناریوهای واقعی و توضیح دادن این که چرا و چه چیزی درست یا غلط است، بسیار می ‌تواند برای پیشرفت یک تریدر مفید و مفید واقع شود.
گفتنی است که در کتاب اول بیشتر به شیوه استفاده از کندل‌ ها با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل تکنیکال غربی پرداخته شده است، ولی در این کتاب روش‌ های ژاپنی به صورت کامل توضیح داده شده است و اصطلاحاتی مثل تبدیل شدن به یک آفتاب پرست بازار را مشاهده خواهید کرد که بسیار جذاب است. ضمنا در این کتاب ریسک و پاداش و همه آن جنبه‌ های روانشناختی را که در کتاب اول نمی توان دید، ارائه شده است.
به عبارتی شما باید مطالعه این کتاب به عنوان شاگردی خواهید بود و باید اعتراف کنم که این کتاب هم در قامت یک استاد عالی و دانا جواب همه سوالات شما را خواهد داد. این دو کتاب از استیو نیسون به تنهایی کافی است که شما را به یک تریدر بزرگ تبدیل نماید، ولی من قصد دارم شما از ترفندهایی که در دنیای شرق و غرب برای معامله استفاده می ‌شود، بهره بگیرید، به همین خاطر این کتاب تنها مقام چهارم را در اختیار گرفته است.

5) کتاب اصول امواج الیوت از بهترین کتاب آموزش تحلیل تکنیکال
کتاب اصول امواج الیوت که به وسیله ای جی فراست و رابرت آر. پریچر نوشته شده است هم یکی از بهترین کتاب های آموزش تحلیل تکنیکال و ترید با استفاده از اصول امواج الیوت به حساب می آید. امواج الیوت به نظر ساده می آید؛ سه موج برانگیخته، دو موج اصلاحی و این‌ ها  چیزهایی هستند که این کتاب درباره آن فقط در 250 صفحه توضیح می ‌دهد. جالب است بدانید که این کتاب بسیار جذاب و خواندنی است و به دلیل حجم کمی که دارد، بیشتر مثل یک کتابچه راهنمای کوچک است که کلی مفاهیم و آموزش های مهم و کاربردی را در خود جای داده است و برای آنکه این کتاب را خوب درک کنید، باید چند بار آن را به دقت بخوانید.
محتوای کتاب اصول امواج الیوت
کتاب اصول امواج الیوت به دو قسمت تقسیم بندی شده است؛ بخش نخست نظریه امواج الیوت و بخش دوم قسمت تمرینات آن می باشد. فصل اول در خصوص اصول، محرک، امواج اصلاحی و همه تغییرات آنها توضیحاتی را ارائه می دهد، مثل برانگیختن، اصلاح، خطوط مورب، زیگزاگ مسطح و مثلث و ترکیبات آن ها. لازم به ذکر است که فصل دوم به تصادفی بودن این امواج مثل قانون تناوب، کانال ‌دهی و خصوصیات موج‌ ها اشاره می کند. در اینجاست که شما درک این موضوع را پیدا می کنید که به چه علت این کتاب ‌ها را باید به ترتیب بخوانید، به خاطر این که قصد ندارید اول کاری با چنین چیزهای پیچیده‌ ای آشنا شوید، چون امواج الیوت، مبحث خیلی آسانی نیست و برای کسی که مبتدی است، خواندن آن را توصیه نمی کنیم.
امواج الیوت ارتباط مستقیمی با سری فیبوناچی دارد تا آن جایی که فصل سوم کاملا به این موضوع پرداخته شده است. در بخش دوم کتاب، ما با محاسبات آغاز و پایان این امواج طبق سری فیبوناچی و مفاهیمی مثل اصلاح، امواج محرک و امواج اصلاحی آشنا خواهیم شد. ضمنا کتاب اصول امواج الیوت به توالی ‌های زمانی فیبوناچی و نظریه بنر نیز اشاره هایی کرده است که بسیار مفید است. بعد از این فصل، به قسمت پنجم خواهیم رسید که فصلی جذاب است، به خاطر این که در خصوص ابرچرخه ‌ها، ابرچرخه‌ های بزرگ، امواج هزاره توضیحات خوبی را ارائه کرده است.
احتمال دارد با شنیدن این اسم ها حس کنید که این فصل خیلی سخت و پیچیده است، ولی این فصل در عین حال که خیلی سخت نیست، بسیار جذاب و هیجان انگیز نیز هست، به خاطر این که اشکال و عناصری که در جهان هستی وجود دارد را با چرخه های بازار ترکیب کرده و حتی چنانچه ما کمی منطقی باشیم، نخواهیم توانست منکر این موضوع شویم که موارد خاصی در طبیعت کاملا با نسبت های فیبوناچی تطابق دارد. این کتاب به مباحثی مثل تئوری داو نیز اشاره هایی داشته است. همان طور که احتمالا فهمیدید، کتاب اصول امواج الیوت بسیار ارزشمند است، ولی شما باید وقتی به اندازه کافی آماده و از بخش مبتدی خارج شوید، آن را مطالعه کنید و به قطعا کتابی نیست که بخواهید اول کار برای مطالعه آن اقدام کنید و موفقیت کسب کنید.


نتیجه گیری و کلام پایانی
در این مطلب جامع آموزشی به معرفی ۵ مورد از بهترین کتاب ‌های ترید و آموزش تحلیل تکنیکال پرداختم که با مطالعه هر یک از آن ها قادر خواهید بود در تمام بازارهای مالی که نمودار دارند مانند؛ بازار فارکس، معاملات سهام، معاملات روزانه، سرمایه‌ گذاری و یا معاملات ارزهای رمزنگاری شده یا هر چیز دیگری ورود کرده و با دانش مناسب به کسب سود منطقی و اصولی بپردازید و سرمایه خود را چندین و چند برابر کنید.
به صورت کلی این را در خاطر داشته باشید که تمامی این کتاب‌ ها در تلاشند تا یک چیز واحد را آموزش دهند و آن هم هیجانات و احساسات بازار است و این احساسات همیشه در بازارهای مالی دیده می شوند و هیچ وقت نمیتوان نقطه پایانی برای آن ها در نظر گرفت.
نکته دیگری که باید همواره در خاطر داشته باشید این است که بهتر است این کتاب ‌ها را به ترتیب تهیه و مطالعه نمایید، چنانچه آنها را به ترتیب مطالعه نکنید با مشکل مواجه خواهد شد و موجب می شود که پیشرفت شما به عنوان تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای بازار‌های مالی آهسته تر از همیشه شود، ولی به هر حال خواندن هر کدام از این کتاب ها به تنهایی و حتی بدون در نظر گرفتن ترتیبی که در این مطلب عنوان شد هم میتواند اثرات بسیار مثبتی در روند معاملات شما در بازارهای مالی مختلف داشته باشد و قطعا خالی از لطف نخواهد بود.
در پایان امیدوارم از این مقاله با عنوان بهترین کتاب آموزش تحلیل تکنیکال نهایت استفاده را برده باشید.
 
استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن