آموزش رایگان ارز دیجیتال، بیت کوین و بلاکچین

آموزش رایگان ارز دیجیتال، بیت کوین و بلاکچین
1399/02/21
| 757

آموزش رایگان ارز دیجیتال، بیت کوین و بلاکچین 

یکی از بهترین (و بدترین) چیزهای مربوط به بیت کوین، بلاکچین و ارزهای دیجیتال، جدید بودن این فناوری و جدید بودن کاربردهای عملی آن است که این امر لزوم آموزش رایگان ارز دیجیتال را مشخص می کند. اگرچه بسیاری از افراد خیلی زود با این حوزه وفق پیدا کردند، اما به طور کلی این موضوع -به خصوص برای کسانی که می خواهند به سرعت رشد کنند- مستلزم گذراندن دوره های آموزشی معتبر است. این مساله هم یک فرصت عالی و هم یک تهدید برای افرادی که خارج از این گود هستند به وجود می آورد.
در این متن در نظر دارم منابع و همچنین دوره های آموزش رایگان ارز دیجیتال را با شما به اشتراک بگذارم تا بتوانید از آنها به عنوان بخشی از پروسه آموزش بلاکچین و بیت کوین استفاده کنید. به همین منظور من لیست زیر را به عنوان مجموعه ای از منابع قابل اعتماد در زمینه آموزش رایگان ارز دیجیتال گردآوری کرده ام.


DFIN 511: مقدمه ای بر ارزهای دیجیتال (ارائه شده توسط UNIC)
این آموزش رایگان ارز دیجیتال توسط «آندریاس آنتونوپولوس»-نویسنده کتاب «مسترینگ بیت کوین»- و «آنتونیس پولمیتیت» تدریس می شود و اولین درس دوره کارشناسی ارشد ارز دیجیتال است که توسط  UNIC ارائه شده است. این دوره آنلاین آموزش رایگان در حوزه بیت کوین و بلاکچین پیش از آنکه درباره استفاده های عملی از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال و  همچنین روابط در حال تغییر ما بین ارزهای دیجیتال و موسسات مالی – به عنوان جهانی بزرگتر- صحبت کند، بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را در چارچوب گسترده تری در تاریخچه پول مورد بحث قرار می دهد. این دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال به هیچ دانش مقدماتی درباره ارزهای دیجیتال احتیاج ندارد. در انتهای دوره، یک آزمون از شما گرفته می شود که که میزان درک شما از مفاهیم آموزش داده شده را مورد بررسی قرار می دهد.


آموزش Coinbase
این مجموعه ساده آموزش رایگان ارز دیجیتال (که شبیه به) فلش کارت های تعاملی است، منبع عالی برای کسانی است که مایل هستند مبانی اولیه ارز دیجیتال - از خرید و فروش گرفته تا استخراج- را در زمان کوتاهی بیاموزند. به جز یک تبلیغ کوتاه برای سایت Coinbase به عنوان سایت امن و منظم،  این آموزش بلاکچین و بیت کوین، کاملا بی طرف است و بسیاری از زمینه های مربوط به ارز دیجیتال را با  با روشی بسیار قابل فهم و کوتاه آموزش می دهد. این دوره یکی از دوره های آموزشی معتبر و یک منبع بی نقص برای یادگیری افراد تازه کاری است که وقت کمی دارند و می خواهند در این زمینه به سرعت رشد کنند. 


Coursera (فن آوری بیت کوین و ارز دیجیتال) ارائه شده توسط دانشگاه پرینستون
آموزش رایگان ارز دیجیتال «کورسرا» مفاهیم پایه رمزنگاری را توضیح می دهد و سپس این مفاهیم را با اصول بیت کوین پیوند می دهد. این دوره آموزش بلاکچین و بیت کوین به شکل ویدیوئی است و مدرسِ دوره، تمرکز زدایی عملی در سرمایه گذاری، مکانیزم استخراج بیت کوین (mining) و چگونگی ذخیره آن را توضیح می دهد. سپس توضیحی کوتاهی راجع  به altcoin و آینده پیشِ رو داده می شود. این آموزش رایگان ارز دیجیتال توسط دانشگاه پرینستون ارائه می شود و اگر چه گواهینامه ای برای آموزش در این دوره داده نمی شود، اما اطلاعات و روش ارائه آن، مقدمه ای مفید بر اصول رمزنگاری و بیت کوین (با تمرکز بر امنیت بیت کوین) است. مدرس این دوره «اروین ناریانان» استادیار علوم کامپیوتر در دانشگاه پرینستون است که بر روی امنیت و ثبات بیت کوین کار می کند. لذا طبیعی است که آموزش رایگان ارز دیجیتال او بر موضوع امنیت بیت کوین تمرکز بیشتری داشته باشد. البته اگر مایل هستید علاوه بر بیت کوین دوره های آموزشی رایگان درباره سایر ارز های دیجیتال به دست بیاورید، باید آن را در جای دیگری جستجو کنید؛ در غیر این صورت این دوره های آموزشی معتبر منبعی قابل اعتماد است. 


EdX (بیت کوین و ارزهای  دیجیتال) ارائه شده توسط UC Berkeley
دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال UC Berkeley EdX علاوه بر سایر آموزش ها، با ارائه یک بخش اختصاصی درباره ماشین مجازی Ethereum و همچنین بخش ویژه ای با تمرکز بر نظریه بازی که چه چیزی برای حمله به بلاکچین بیت کوین لازم است، رویکرد تازه ای در شمارش نقاط ضعف امنیتی ارائه کرده است و خود را از سایر دوره های اموزشی رایگان متمایز کرده است.
جالب این است که دو مدرس این آموزش رایگان ارز دیجیتال، دانشجوی کارشناسی و بخشی از گروه بلاکچین Berkeley هستند. شرکت در این دوره آموزش بلاکچین و بیت کوین، مانند سایر دوره های EdX رایگان است؛ اما اگر می خواهید گواهی تایید شده ای برای گذراندن این دوره دریافت کنید، 99 دلار هزینه خواهد داشت.


101 مجموعه تخته سیاه
این آموزش رایگان در حوزه بیت کوین و بلاکچین که در یوتیوب است، روی بعضی از اصول فنی خاص در مورد بیت کوین صحبت می کند. از جمله اجزاء «کلیدهای خصوصی»، مقابله با خطرات «مقیاس پذیری» و عملکرد متمرکز که گاهی به شکل طبیعی در مسیری که بیت کوین و ارزهای دیجیتال به کار گرفته می شوند وجود دارند.


اتریوم (بخش آموزشی)
بخش آموزشی وب سایت ethereum.org (وب سایت رسمی Ethereum) مجموعه ای از منابع رایگان را ارائه می دهد که جزئیات زیادی در مورد ethereum (دومین ارز دیجیتال بازار سرمایه گذاری)، در اختیار قرار می دهد. این آموزش رایگان ارز دیجیتال علاوه بر اصول اولیه، به قراردادهای هوشمند Ethereum می پر دازد. علاوه بر این، این دوره بر آخرین دست آوردها در این زمینه و نقشه¬ی راه معاملات Ethereum متمرکز است. در پایان، قسمتی از این آموزش به نقد و بررسی دیدگاه های مختلف در مورد اینکه چطور اتریوم می تواند عملکرد بهتری داشته باشد اختصاص یافته است. در این آموزش رایگان ارز دیجیتال مطالبِ مختلفِ انتخاب شده، کاملا متوازن بوده و شبیه یک پکیج دوره آموزشی هستند.


Udemy  (مقدمه ای بر ارزهای دیجیتال و بلاکچین)
یک دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال که شامل یک فیلم تقریبا دو ساعته است و  در مورد اصول اولیه سیستم های توزیع و جایگاه آن در تاریخچه پول صحبت می کند. به نظر می رسد این دوره، یک منبع خوب برای افرادی باشد که می خواهند کمی آهسته تر از فلش کارت های Coinbase عمل کنند و نمی خواهند -مانند آنچه در دوره های EdX و کورسرا آموزش داده می شود- در بخش های مختلف بلاکچین و اکوسیستم ارز دیجیتال به شکل عمیق وارد شوند. این دوره، یکی از دوره های آموزشی معتبر است که Udemy آن را به شکل رایگان ارائه کرده است و تا کنون حدود 40000 نفر از آن استفاده کرده اند.


EdX (مقدمه ای بر فناوری های بلاکچین HyperLedger)
این دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال EdX که از طریق بنیاد لینوکس (که در حال ساخت فریم ورک HyperLedger است) ارائه می شود، یک دوره مقدماتی برای آموزش بلاکچین است. همچنین نقشی که HyperLedger در این فضا ایفا می کند و ابزارهای موجود نیز ارائه داده می شوند. 
این دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال برای مخاطبان غیر متخصص تهیه شده است و یک درس مقدماتی در مورد بلاکچین، بدون ورود به مباحث مربوط به بیت کوین، اتریوم و سایر ارز های دیجیتال است. این آموزش رایگان است، اما گرفتن گواهینامه از EdX 99 دلار هزینه دارد.


DeveloperWorks (ملزومات بلاکچین) 
این دوره ویدئویی آموزش رایگان ارز دیجیتال-که با همکاری IBM تهیه شده است و توسط دو توسعه دهنده در بخش فعال سازی بلاکچین IBM تدریس می شود-  از اصول اولیه بلاکچین شروع می کند و به یک نسخه دمو و آزمایشگاهی منتهی می شود که می توانید با چارچوب HyperLedger از آن استفاده کنید و تمرین کنید. بعد از این دوره شما قادر خواهید بود از HyperLedger Composer استفاده کنید. با وجود اینکه این آموزش کمی فنی تر است، اما سطح آن هنوز برای افراد مبتدی و حتی غیر فنی مناسب است.


Coinbase بدست بیاورید
چه چیزی بهتر از درآمد رایگان است؟ کسب درآمد در مقابل یادگیری.   Coinbaseمجموعه ای از دوره های مقدماتی آموزش رایگان ارز دیجیتال و آزمون های آزمایشی در زمینه ارز دیجیتال ارائه می دهد که غالباً شامل دروس اختصاصی نیست. مانند Dai (یک(stablecoin ، EOS و ZCash با محوریت حفظ حریم خصوصی. این کار به افراد این  امکان را می دهد تا نسبت به دوره های استاندارد -که بر بیت کوین و اتریوم متمرکز هستند- دیدگاه جامع تری نسبت به altcoin ها و ارزهای دیجیتال مختلف به دست بیاورد. در مقابل پاسخ به سؤالات امتحان در هر موضوع خاص، مقادیر کمی ارز دیجیتال به شما داده می شود که می توانید برای تمرین از آن استفاده کنید. 


کتاب درسی اقتصاد رمزنگاری
این دوره کوتاه آموزش رایگان ارز دیجیتال که به شکل یک کتاب درسی است و توسط دانشکده بازرگانی ایوی در کانادا (مرتبط با دانشگاه غربی انتاریو) ارائه شده است، بر یک آموزش سریع در مورد تأثیر اقتصادی بیت کوین و جنبه های مختلف فعالیت با بیت کوین تمرکز دارد. این آموزش رایگان ارز دیجیتال را یک دوره آموزشی سریع در مورد بیت کوین در نظر بگیرید که آن را به تأثیر اقتصادی گسترده تر نیز پیوند می دهد.
 
 
استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن